Με αέρα… πρωταθλητή ο Πέλοπας “φιλοδώρησε” με «εφτάρα» το Χιλιομόδι !

Ένα γελαστό απόγευμα ήταν το Σαββατιάτικο για τους φιλάθλους του Κιάτου,που βρέθηκαν στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης.

Ο ιστορικός Πέλοπας με αέρα… πρωταθλητή “φιλοδώρησε” με «εφτάρα» τον Ατρόμητο Χιλιομοδίου και πλέον περιμένει το στραβοπάτημα της πρωτοπόρου “Κόρινθος ’06″,που στατιστικά θα έρθει…για να ”γαντζωθεί ” στην κορυφή της βαθμολογίας!

Οι «ερυθρόλευκοι» του Κιάτου άνοιξαν το σκορ με τον Αναγνωστόπουλο, για να φτάσουν στο 2-0 πριν από τη λήξη του ημιχρόνου με τον Μάκη Μυργιώτη. Στο 2ο ημίχρονο, ο ίδιος παίκτης ανέβασε το σκορ στο 3-0, φτάνοντας και τα 9 γκολ στο πρωτάθλημα, σε μόλις 5 συμμετοχές.Στη συνέχεια ο Παλογιαννίδης πέτυχε το 4-0, για να κάνει το 5-0 ο Βασίλης Πετρόπουλος, δίνοντας έκταση στο σκορ…

Ο Άρης Πράττος με δύο προσωπικά τέρματα, διαμόρφωσε το τελικό 7-0, φτάνοντας τα 14 γκολ συνολικά!

Οι συνθέσεις των ομάδων :

ΠΕΛΟΠΑΣ ΚΙΑΤΟΥ: Ριζάι, Βελέντζας Δ., Νάκος, Παπαβασιλείου (60’ Σταθακόπουλος), Δεδάκης (50’ Σελλάς Κ.), Αναγνωστόπουλος, Μπούκης (50’ Βράζιος), Πετρόπουλος, Παλογιαννίδης, Μυργιώτης, Πράττος

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΙΛΙΟΜΟΔΙΟΥ: Κιούλος, Μέξιας, Πίπιλος, Γεώργαρης Χ., Μπίκος, Στασινόπουλος, Γεώργαρης Θ., Γεώργαργης Ι., Παπαθανασόπουλος, Καμπάς