Μπάρτσα Θεά !!

Τι ζήσαμε και απόψε! Αξέχαστη βραδιά που μόνο το ποδόσφαιρο μπορεί να μας χαρίσει.

Η Μπαρτσελόνα έκανε την πρόκριση του αιώνα !

Και όλα αυτά ενώ στο 87ο λεπτό ήθελε τρία γκολ για να περάσει.

Δύο γκολ του Νεϊμάρ στο τέλος και το “θαύμα” του Ρομπέρτο στο 95′ σηματοδότησαν τη μεγαλύτερη ανατροπή στην ιστορία των ευρωπαϊκών διοργανώσεων. Η Μπαρτσελόνα νίκησε 6-1 την Παρί και πέρασε στα προημιτελικά του Champions League.

Οι “μπλαουγκράνα” σημείωσαν ένα γκολ στην έναρξη των δύο ημιχρόνων με τον Λουίς Σουάρες και τον Λιονέλ Μέσι (πέναλτι), απόλαυσαν και το δώρο από το αυτογκόλ του Λοβρίν Κιρζαβά, αλλά ο Καβάνι στο 62′ “σίγησε” πάνω από 90.000 φιλάθλους που έδειχναν να πιστεύουν την ανατροπή στο 3-0.

Τα δύο γκολ του Νεϊμάρ στο 88′ και στο 91′ έδωσαν μία τελευταία ελπίδα στους Καταλανούς και στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, η “χρυσή αλλαγή” του Λουίς Ενρίκε έγραψε το τελικό 6-1.

Τεράστια τα παράπονα από τους Γάλλους, για τα πέναλτι του Μέσι και του Νεϊμάρ τα οποία προήλθαν από “θέατρο” από πλευράς “μπλαουγκράνα”.