“Αντίο” Κρόιφ σε Καταλονία με ισοπαλία κόντρα στη Νιγηρία

Περισσότεροι από 27.000 Καταλανοί βρέθηκαν στις εξέδρες του “Κορνεγιά Ελ Πρατ” για να αποχαιρετήσουν τον Γιόχαν Κρόιφ, ο οποίος καθόταν για τελευταία φορά στον πάγκο της εθνικής Καταλονίας στη φιλική ισοπαλία 1-1 με αντίπαλο τη Νιγηρία.                                                              Δείτε τα highlights του αγώνα εδώ…

Σε μία αναμέτρηση που η senyera της Καταλονίας είχε την τιμητική της, ο ονθάλεθ (ο οποίος έχει αποσυρθεί από την ενεργό δράση), άνοιξε το σκορ με εκτέλεση πέναλτι στο 2ο λεπτό. Δέκα λεπτά αργότερα αντικαταστάθηκε από τον επιθετικό της Χετάφε, Άλβαρο Βάθκεθ.                                                                                                                                                             Η Μπαρτσελόνα, στον αντίποδα, εκπροσωπήθηκε με 4 π…  περισσότερα »