Πρώτο «τρίποντο» με ωραίο ποδόσφαιρο για την Κόρινθο ’06

Παρουσία των φίλων της η Κόρινθος ’06  έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο κόντρα στον Κιθαιρώνα Καπαρελλίου και πανηγύρισε το πρώτο «τρίποντο» στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Το συγκρότημα του Παναγιώτη Τζαναβάρα είχε καλύτερη αγωνιστική παρουσία από τους αντιπάλους του, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, όπου και σημειώθηκαν τα δύο τέρματα που έκριναν το ματς. Πιο συγκεκριμένα,στο 55′ ο Παλιάτσιος με πάσα μέσα από τη μεγάλη περιοχή βρήκε τον Μάριο Αγγελόπουλο , ο οποίος σε κενή εστία έκανε το 1-0! Δέκα λεπτά αργότερα ο Γεωργίου είχε την ευκαιρία απέναντι στον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων να κάνει το 2-0, όμως έστειλε την μπάλα άουτ…

Στο 75′ ο Παλιάτσιος έπιασε ένα πανέμορφο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή και είδε την μπάλα να χτυπάει στο δεξί δοκάρι της εστίας του Κιθαιρώνα Καπαρελλίου!

Τελικά, πέντε λεπτά πριν την ολοκλήρωση των 90′, η Κόρινθος ’06 κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Ράπτης και διαμόρφωσε το τελικό 2-0!

Κόρινθος 06′ (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Αθανασόπουλος, Δημητρίου, Ντερτιλής, Τσιριγώτης, Κωστόπουλος, Φίλης, Κατσούκης (55′ Σπέτσι), Γεωργίου (87′ Μαγγίνας), Αγγελόπουλος (80′ Χουσελάς), Ράπτης, Παλιάτσιος.