Παρ’ ολίγον να κάνει την έκπληξη ο Πέλοπας στο «κλουβί» του Κορυδαλλού !

Παρ’ ολίγον να κάνει την έκπληξη  ο Πέλοπας στο «κλουβί» του Κορυδαλλού !

Με τον Βασίλη Τζαλακώστα στο  “τιμόνι” του  ο Πέλοπας παρ’ ολίγον να κάνει την έκπληξη στο  «κλουβί» του Κορυδαλλού !

Θεωρητικά η ομάδα του Κιάτου στο εκτός έδρας παιχνίδι της  με την Προοδευτική δεν φιλοδοξούσε να πετύχει κάτι περισσότερο από μια καλή εμφάνιση που θα οδηγούσε σε μια αξιοπρεπή ήττα, κάτι που το κατάφερε και με το παραπάνω… αφού όχι μόνο άνοιξε το σκορ μόλις στο 2΄ λεπτό χάρη σε σουτ του Ραχίμ και  στο 41΄ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 με κεφαλιά του Πράττου ,αλλά σχεδόν σε όλο  το Β’ ημίχρονο έπαιξε το παιχνίδι στα ίσια …

Στο 86΄ κι ενώ το ματς όδευε προς το τέλος του και το 2-2 έδειχνε ότι θα είναι το τελικό σκορ μετά από φάση διαρκείας ο Κουϊρουκίδης με κεφαλιά έκανε το 3-2 για την Προοδευτική, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Λουκάς Καραδήμος): Μπαντίκος, Ξυγκάκης, Ζίζηλας, Καλαϊτζίδης, Παπανικόλας, Ντάλας, Κουιρουκίδης, Μπέλερης, Νικολόπουλος (46′ Χρήστου), Δηλαβέρης, Μαρής, Βλάχος.

ΠΕΛΟΠΑΣ ΚΙΑΤΟΥ (Βασίλης Τζαλακώστας): Ριζάϊ, Ταμπάκης, Ραχίμ, Κουρούμαλης, Παινέσης, Νάνος, Παπουτσής, Αναγνωστόπουλος, Πράττος, Μπούκης, Μπαλογιαννίδης.