«Άσφαιρο» το ντέρμπι κορυφής στο Δημοτικό Στάδιο Κιάτου

Παρά τα θρυλούμενα από αεριτζήδες και «παράγοντες» για το  το «πριμ» Μπίτζιου,που στους παλαιότερους θύμισε δουλειές με ..χούντες,το ντέρμπι κορυφής των πρωτοπόρων του τοπικού πρωταθλήματος της Α’ Κορινθίας δεν ανέδειξε νικητή.

Το απόγευμα του Σαββάτου ,στο Δημοτικό Στάδιο Κιάτου, ο τοπικός Πέλοπας και η Κόρινθος 2006 έμειναν στο άσφαιρο 0-0 σε ένα ματς με λίγες ευκαιρίες,που χαρακτηρίστηκε κυρίως από δύναμη και πάθος. Στο πρώτο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» της ομάδας του Κιάτου,αν και βγήκαν αρκετές φορές μπροστά,δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν κάποια μεγάλη φάση μπροστά από την εστία του Χανδρινού.Η είσοδος του Θανάση Δάνη στην επανάληψη βοήθησε επιθετικά τον Πέλοπα, με τον πολύπειρο επιθετικό να χάνει μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει από κοντά, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

ΠΕΛΟΠΑΣ ΚΙΑΤΟΥ: Ριζάι, Σελλάς, Μιχαλόπουλος, Δεδάκης, Βελέντζας Δ., Νάκος, Πετρόπουλος (68’ Δάνης), Παπαβασιλείου, Πράττος, Μπούκης, Παλογιαννίδης

ΚΟΡΙΝΘΟΣ 2006: Χανδρινός, Ροθώνης, Φίλης, Σιδέρης Δ., Βλάσσης, Καζάλοφ, Πασαλίδης, Αμπαδιωτάκης Κ., Αράπογλου (87’ Κόκκας), Λελούδας (63’ Γκολέμης), Σπέτσι