Πάλι στην κλάψα…«αυτοκτόνησε» ο Παναθηναϊκός στη Βέροια !

Η μπάλα «τιμώρησε» τον Παναθηναϊκό που σπατάλησε πολλές ευκαιρίες για να πάρει μία εύκολη νίκη, προτού δεχθεί το γκολ της ισοφάρισης από τη Βέροια, λίγο πριν από το τελικό σφύριγμα.

Στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος στη Super League, Βέροια και Παναθηναϊκός ήρθαν ισόπαλοι με 1-1, γεγονός που σημαίνει ότι οι «πράσινοι» απομακρύνθηκαν από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα (βρίσκονται σε απόσταση 4 βαθμών από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό) και μοιράζονται τη δεύτερη θέση με την ΑΕΚ.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο 13΄ με τον Μπεργκ και στη συνέχεια απώλεσε σωρεία κλασικών ευκαιριών – ωστόσο προς το τέλος του δευτέρου ημιχρόνου, η κούραση άρχισε να επηρεάζει τους φιλοξενουμένους, με συνέπεια ο Μπαλάφας να πετύχει το καθοριστικό γκολ για την ομάδα του στο 87ο λεπτό.

Μπεργκ: «Δεν γίνεται να συνεχίσουμε έτσι»!
Ο Μάρκους Μπεργκ μίλησε για τον διπρόσωπο Παναθηναϊκό της Βέροιας και τόνισε ότι πρέπει οι παίκτες να αλλάξουνε πολλά πράγματα…